گروه: بازار
تاریخ: ۱۶:۰۵ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
۴۰ هزارتن پنبه به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از خبرنگار مهر، ابراهیم هزارجریبی ظهر سه شنبه در بازدید از مزارع پنبه و دو کارخانه پنبه پاک کنی شهرستان بشرویه اظهار داشت: امسال دولت برای نخستین بار  اقدام به خرید تضمینی پنبه کرده است. وی با بیان اینکه در کشور ۷ استان کار خرید تضمینی پنبه را از کشاورزان انجام […]

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از خبرنگار مهر، ابراهیم هزارجریبی ظهر سه شنبه در بازدید از مزارع پنبه و دو کارخانه پنبه پاک کنی شهرستان بشرویه اظهار داشت: امسال دولت برای نخستین بار  اقدام به خرید تضمینی پنبه کرده است.

وی با بیان اینکه در کشور ۷ استان کار خرید تضمینی پنبه را از کشاورزان انجام می‌دهند، افزود: این اقدام تا پایان دی ماه انجام خواهد شد.

مدیرکل پنبه وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: تاکنون ۴۰ هزارتن پنبه به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است و برای خرید هیچ محدودیتی وجود ندارد و پنبه خریداری شده از حدود دو هزار و ۸۰۰ تومان تا سه هزار و ۲۰۰ تومان باتوجه به نوع رقم و کیفیت پنبه قیمت گذاری می‌شود.

هزارجریبی گفت: کشاورزانی که پنبه خود را تا ۱۷ آذرماه به مراکز خرید تضمینی تحویل داده اند تمام مطالبات خود را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به بذر باکیفیت پنبه رقم خرداد که انحصارا در بشرویه تولید می‌شود، تصریح کرد: در نظر داریم تا تمام عملیات تولید و فرآوری و بسته بندی این بذر را در بشرویه انجام دهیم تا همچنان این شهرستان تنها مرکز تولید و تکثیر بذر خرداد در کشور باشد.

مدیرکل پنبه وزارت جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر بشرویه علاوه بر تامین نیاز شهرستان و استان در بذر پنبه رقم خرداد، نیاز شهرهای قم، شیراز و تهران به این بذر را به طور کامل تامین می‌کند.

هزار جریبی بیان کرد: پنبه شهرستان بشرویه دارای کیفیت بالایی است و رتبه اول تولید و سطح زیرکشت این محصول را در استان دارد و در مقابل استان خراسان جنوبی نیز چهارمین رتبه تولید طلای سفید کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه کشاورز نمونه پنبه کار و کشاورز نمونه در کشت حفاظتی پنبه در کشور از شهرستان بشرویه هستند، افزود: بشرویه یکی از شهرستان‌های مهم در تولید پنبه و نیز تولید بذر این محصول در سطح کشور است.

هزارجریبی در خصوص محلوج‌های باقی مانده در کارخانه‌ها گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی کرده که محلوج‌ها را از کارخانه داران تحویل بگیرد و ما آمار محلوج‌های باقی مانده را اعلام کرده ایم که امید است هرچه سریع تر خرید این محلوج‌ها توسط این وزرات صورت گیرد.