تاریخ: ۱۸:۵۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
مشگین‌شهر مکانی مناسب برای پرورش شترمرغ است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرمشکین، در طول سال‌های اخیر مقام معظم رهبری همواره بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده است و تنها راه خروج از بحران را توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرده است لذا جمعی از جوانان شهرستان مشگین‌شهر در گوشه و کنار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرمشکین، در طول سال‌های اخیر مقام معظم رهبری همواره بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده است و تنها راه خروج از بحران را توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرده است لذا جمعی از جوانان شهرستان مشگین‌شهر در گوشه و کنار این شهرستان با ایجاد واحدهای تولیدی کوچک به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفته و وارد این عرصه شده‌اند تا اقتصاد خود و نیاز منطقه را تامین کنند.

 

از جمله این جوانان می‌توان به علی محمدی اشاره کرد که در عرصه پرورش شتر مرغ وارد میدان شده و علاوه بر خود برای چندین خانواده نیز منبع درآمد ایجاد کرده است.

 

علی محمدی یکی از فعالان اقتصاد مقاومتی در عرصه پرورش شتر مرغ در گفتگو با خبرنگار سفیرمشکین گفت: بنده از سال ۱۳۹۴ با همکاری اعضای خانواده و با توجه به علاقه و سودی که در تمام بخش‌ها و قسمت‌های شتر مرغ وجود داشت و علاقه‌ای که به پرورش شتر مرغ داشتم با احداث محلی اقدام به پرورش و نگهداری شتر مرغ در روستای قوشه علیا کردم تا علاوه بر خود به نوعی زمینه ترویج پرورش شتر مرغ در منطقه فراهم شود.

 

وی گفت: از زمان تصمیم و به شروع این کار تمام اعضای خانواده و حتی برخی از اهالی روستا در این کار مرا یاری کردند و در حال حاضر می‌توانم در طول سال بالغ بر ۱۰۰۰ کیلو گرم گوشت خالص وارد بازار مصرف کنم.

 

وی در خصوص سرمایه گذاری در این طرح گفت: این طرح با سرمایه گذاری سه میلیارد ریالی عملیاتی شده و در جهت حمایت از این طرح ۲۰۰ میلیون ریال توسط بسیج سازندگی مشگین‌شهر پرداخت شده است.

 

این فعال اقتصادی گفت: در این عرصه ۵ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و سالانه تقریباً ۷۰۰ میلیون ریال سود از محل فروش این پرندگان به دست می‌آید.

 

وی همچنین در خصوص نحوه ورود به این عرصه گفت: بنده قبل از پرورش شتر مرغ در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مشغول به کار بودم اما  بعد از مدتی دیدم در این شرکت نمی‌توانم آینده خوبی داشته باشم لذاتصمیم گرفتم با راه اندازی این واحد تولیدی روی پای خود بایستم و علاوه بر تامین اقتصاد خانواده به تولید ملی نیز کمک کنم.

 

محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه شترمرغ‌ها در کلیه اقلیم‌ها سرد و گرم قابل زیست و نگهداری هستند _هرچند به سمت اقلیم گرم و خشک پیش برویم کیفیت و کمیت محصولات تولیدی بهتر خواهد شد_ و این شهرستان نیز برای پرورش شتر مرغ مناسب بود و برهمین اساس طرح را شروع کردم.

 

محمدی در خصوص نحوه رسیدگی و پرورش شتر مرغ گفت: بعد از تولد، جوجه شترمرغ می تواند از باقیمانده کیسه زرده برای مدت ۷ تا ۱۰ روز ابتدای زندگی اش تغذیه کند اما بعد از این مدت، خوراک مصرفی جوجه ها در ابتدا به شکل خرد شده و اگر از روش پرورش روی کف سالن استفاده می شود، طی هفته اول خوراک روی روزنامه یا کارتن های تخم مرغ ریخته شده و پس از آن می توان دانخوری‌ها را وارد سالن کرد.

 

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از اشکالات پا و اختلالات اسکلتی باید رشد اولیه شترمرغ ها کنترل شود محدود کردن مقدار انرژی خوراک بین ۹ و ۱۰ مگا ژول انرژی متابولیسمی در کیلوگرم معمولاً برای کنترل رشد کافی است.

 

محمدی افزود: با وجودی که شترمرغ ها توانایی هضم الیاف بیشتری نسبت به سایر پرندگان اهلی دارند اما تنها پس از رسیدن به سن معینی توانایی انجام این کار را بدست می آورند لذا بهتر است طی چند هفته اول زندگی جوجه ها جیره هایی با بیش از ۵% الیاف خام به آنها داده نشود ضمناً توانایی جوجه ها برای هضم چربی در اوایل زندگی کاملاً پایین است از این رو نباید بیش از ۵% چربی به آنها داده شود اما بعد از سه ماه احتیاجات تغذیه ای پرندگان با افزایش سن آنها تغییر می کند.

 

این فعال اقتصادی گفت: گوشت شترمرغ یکی از مهمترین منابع غذایی و تامین کننده پروتئین، مواد معدنی چون آهن، منیزیم، روی و ویتامین است و در مقایسه با سایر گوشت‌ها حاوی مقدار زیادی اسید چرب امگا ۳ است. این اسید چرب نیز به نوبه خود می‌تواند در کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و افزایش سرعت رشد و نمو بافت‌ها موثر باشد.

 

وی افزود: همچنین بدلیل درصد کمتر نمک طعام موجود در گوشت شترمرغ، این گوشت منبع خوبی برای تامین پروتئین حیوانی بیمارانی است که از خوردن نمک طعام منع شده‌اند گوشت شترمرغ به دلیل بالا بودن مقدار آهن، در تامین احتیاجات افرادی که با کمبود آهن روبه رو هستند، موثر است این گوشت جایگزین بسیار مناسبی در تغذیه افراد کم خون و زنان باردار خواهد بود همچنین گوشت شترمرغ دارای پروتئین بالا، چربی و کلسترول بسیار کمی می‌باشد لذا مصرف مداوم آن ابتلا به بیماری‌های شریانی را کاهش می‌دهد.

 

وی ادامه داد: چرم شترمرغ نرم و قابل انعطاف بوده و در عین حال زیبا و با دوام است و ۶ برابر مقاوم‌تر از چرم گاو می‌باشد.

 

وی در خصوص تخم شترمرغ تصریح کرد: شترمرغ در مقایسه با سایر پرندگان بزرگترین تخم را می‌گذارد وزن آن بین ۱ تا ۲ کیلوگرم است و تقریبا معادل ۲۴ عدد تخم مرغ است که از ۲۰ درصد زرده و ۶۵ درصد سفیده تشکیل شده است و می‌تواند حداقل صبحانه ۱۲ نفر را تامین نماید.

 

وی تاکید کرد: پر شترمرغ در تولید محصولات زینتی کاربرد دارد پر این پرنده به علت داشتن خاصیت الکترو استاتیک قادر است نه تنها گرد و غبار معمولی، بلکه تمام ذرات را به خود جذب کند به همین جهت است که در صنایع الکترونیکی مصرف فراوان دارد پرهای سفید شترمرغ نر جزو با ارزش‌ترین پرها می‌باشد و معمولاً برای تزئین لباس‌های گران قیمت و نمایشی استفاده می‌شود.

 

علی محمدی فعال اقتصاد مقاومتی در شهرستان مشگین‌شهر در خصوص مشکلاتی که در این عرصه وجود دارد گفت: خوشبختانه در طول اجرای طرح به هیچ گونه مشکلی برخورد نکردم اما در حال حاضر برای ادامه این کار نیاز به حفر چاه برای تامین آب مورد نیاز داریم که متاسفانه در اداراتی همچون آبیاری به مشکل برخوردیم همچنین به منظور تامین برق مورد نیاز این واحد تولیدی با کمبود تیر برق مواجه هستیم لذا از ادارات مربوطه درخواست می‌شود در جهت حمایت از اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان مشکل این واحد را حل کنند.