گروه: آشپزی
تاریخ: ۷:۳۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
طرز تهیه ریزوتوی قارچ و بیکن

برترین‌ها – ترجمه از الهام مظفری: ریزوتو یک نوع غذای ایتالیایی پخته شده توسط برنج و خامه و در واقع یکی از روشهای پخت برنج در ایتالیا می‌باشد. در این مطلب یک نوع ریزوتوی مقوی و خوشمزه را آموزش می‌بینید که با قارچ و بیکن و اسفناج تهیه می‌شود. مواد لازم:یک قاشق غذاخوری روغن زیتونیک […]

برترین‌ها – ترجمه از الهام مظفری: ریزوتو یک نوع غذای ایتالیایی پخته شده توسط برنج و خامه و در واقع یکی از روشهای پخت برنج در ایتالیا می‌باشد. در این مطلب یک نوع ریزوتوی مقوی و خوشمزه را آموزش می‌بینید که با قارچ و بیکن و اسفناج تهیه می‌شود.

مواد لازم:
یک قاشق غذاخوری روغن زیتونیک حبه سیر له شده ۱۵۰ گرم قارچ خرد شده درشت ۲ ورقه بیکن خرد شده ۱۵۰ گرم یا سه چهارم پیمانه برنجدو و یک چهارم پیمانه یا ۵۶۰ گرم آب مرغ ۳۰ گرم برگ اسفناج ریزنصف پیمانه یا ۴۰ گرم پنیر پارمزان رنده شده ۲۰ گرم کرهنمک دریا و فلفل سیاه به مقدار لازم
طرز تهیه ریزوتوی قارچ و بیکن 
طرز تهیه:
دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد یا ۳۵۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید. روغن را در یک ماهیتابه نچسب روی شعله متوسط حرارت دهید. سیر، قارچ و بیکن را اضافه کنید و ۵ دقیقه تفت دهید تا سرخ شوند.
برنج و آب مرغ را در یک ظرف مخصوص فر بریزید و هم بزنید تا ترکیب شوند. روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و ۴۰ دقیقه در فر بپزید تا بیشتر آب مرغ جذب و برنج نرم شود.
اسفناج، پنیر پارمسان، کره و نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کرده و میل کنید. طرز تهیه ریزوتوی قارچ و بیکن