تاریخ: ۱۵:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
زنگ‌خطر نابودی طبیعت دیشموک در سایه بی‌توجهی مسئولان منابع طبیعی+تصاویر

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کهگیلویه؛ بخش دیشموک که امروزه از آن به عنوان یکی از مناطق غنی از ظرفیت های خدادادی استان کهگیلویه وبویراحمد وداشتن منابع غنی آبی،باغی وگردشگری یاد می شود،در معرض زخم های کهنه ای قرار گرفته است که شاید جبران کردن این […]

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کهگیلویه؛ بخش دیشموک که امروزه از آن به عنوان یکی از مناطق غنی از ظرفیت های خدادادی استان کهگیلویه وبویراحمد وداشتن منابع غنی آبی،باغی وگردشگری یاد می شود،در معرض زخم های کهنه ای قرار گرفته است که شاید جبران کردن این همه صدمات ناشی از بشر امروزی سالهای سال به درازا بکشد.

جنگل ها و مراتع منابع طبیعی دیشموک در سایه بی توجهی مسئولان در آستانه تخریب و نابودی قرار دارد.

بنا به درخواست و گزارش مردمی؛ خبرنگار بازدیدی از یکی از کوههای اطراف شهر دیشموک داشته و شواهد و مشاهدات حاکی از این است که تخریب جنگل  و منابع طبیعی توسط مردم به شدت به چشم می اید.

 به­ طور کلی منابع طبیعی به پدیده­ هایی گفته می­شود که در کره زمین وجود داشته و انسان در ایجاد آن هیچ­گونه دخالتی نداشته است.

جنگل ها و مراتع باعث کنترل آبهای سطحی و تغذیه آبهای زیرزمینی، مبارزه با آلودگی هوا، مبارزه با فرسایش و حفظ و تولید خاک، جلوگیری از سرو صدای محیط، تفرجگاه برای انسان، تعدیل آب و هوای یک منطقه، تلطیف هوا و جلوگیری‌ از وقوع‌ بهمن‌ می شود.

نبود گاز و پاسخگو نبودن نفت سفید برای فصول پائیز و زمستان بعضا تامین زغال؛ باعث برداشت بی رویه مردم دیشموک از منابع طبیعی می شود.

یکی از اداراتی که باید تلاش کند تا این روند را کند و یا در حد متعادل نگه دارد؛ منابع طبیعی می باشد، ولی متاسفانه در روزهای اخیر تخریب و نابودی طبیعت حاشیه ی شهر دیشموک، به وضوح مشاهده می شود.

یکی از اهالی ساکن در دیشموک در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: هر روز که برای چرای گله به کوه می آیم؛ مشاهده می شود که عده ای با تبر به جان درختان بی زبان افتاده و اقدام به قلع و قمع درختان می کنند.

این شهروند افزود: متاسفانه تاکنون هیچ کنترلی از نیروهای منابع طبیعی ندیده ایم و انگار که اصلا مسئولان منابع طبیعی بی خیال نابودی  طبیعت هستند.