تاریخ: ۱۶:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
رسانه ترک: آمریکا محاصره اقتصادی فلسطینیان را آغاز کرد

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان ‘حمله اقتصادی به فلسطین’ نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس قانونی را تنظیم کرده که در صورت تصویب آن، کمک ۳۰۰ میلیون دلاری آمریکا به خانواده های فلسطینیان محبوس در زندان های اسراییل متوقف خواهد […]

به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان ‘حمله اقتصادی به فلسطین’ نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس قانونی را تنظیم کرده که در صورت تصویب آن، کمک ۳۰۰ میلیون دلاری آمریکا به خانواده های فلسطینیان محبوس در زندان های اسراییل متوقف خواهد شد.
به نوشته این رسانه، حتی وزارت خارجه آمریکا نیز خواستار توقف کمک ۳۰۰ میلیون دلاری تا قبل از تصویب آن در مجلس نمایندگان شده است.
ینی شفق مدعی شد: آمریکایی ها حتی از حکومت خودگردان فلسطین خواسته اند که کمک های ارسالی به خانواده های محبوس در زندان های این تشکیلات فلسطینی نیز قطع شود.
این رسانه نزدیک به دولت ترکیه تاکید کرد: این تحریم اقتصادی، نیروهای فلسطینی در کرانه باختری را در بر نمی گیرد بلکه بیشتر خانواده های فلسطینی ساکن قدس را هدف گرفته است به طوری که با تحریم و فشار بر ساکنان فلسطینی شهر قدس، زمینه را برای خروج آنها از این مکان مقدس فراهم می کند و کنترل کامل قبله اول مسلمانان در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و پایتختی آن تثبیت می شود.
به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از ایرنا، یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته میلادی، طرحی را مطرح کرد که بر اساس آن کمک سالانه ۳۰۰ میلیون دلاری آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین به شدت کاهش می یابد مگر این که این تشکیلات پاداش هایی را که به گفته نمایندگان آمریکایی به جرایم خشونت آمیز می دهد، متوقف کند.
کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بدون هیچ مخالفتی این طرح را تصویب کرد.
این طرح به نام تیلور فورس، نظامی آمریکایی، نامگذاری شده که سال گذشته میلادی هنگام دیدار از فلسطین اشغالی به ضرب چاقوی یک فلسطینی کشته شد.
هدف از این طرح، توقف پرداخت اعانه ۳۵۰۰ دلار در ماه تشکیلات خودگردان به خانواده فلسطینیانی است که نیروهای رژیم صهیونیستی آنها را به شهادت می رسانند یا زندانی می کنند.
به گزارش خرید بلیط هواپیما به نقل از ایرنا، پس از کش و قوس های فراوان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دیروز تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را اعلام کرد.
این تصمیم با اعتراض مسلمانان در سرزمین های اشغالی، خاورمیانه و کشورهای زیادی شده و تعدادی از کشور آن را تقبیح کردند.
دونالد ترامپ در این سخنرانی گفت: ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد.
رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد تا اقدامات لازم برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را انجام دهد.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری